среда, 26 ноября 2008 г.
обговорення проекту
Якщо у вас є питання чи коментарі по блогу, live проекту, ідеям та втіленням урбаноскопу, учасникам, стратегії розвитку або (введіть ваш варіант) - ласкаво просимо писати їх в коментарях до цього посту. 6 грудня, о 19:00 ми долучимо інтернет-обговорення до "загального".
урбаноскоп виходить у реальність)
Отже, 28 листопада, о 19:00 урбаноскоп "ввімкнеться" в галереї "ПідWALL".
Галерея «ПідWALL»
Культурно-мистецький центр НаУКМА
урбаноскоп / urbanoscope
мистецький проект
28 листопада – 7 грудня, відкриття - 28 листопада, 19:00
«урбаноскоп» – це проект, що об’єднує «нові імена» українського мистецтва, територію галереї «ПідWALL» та інтернет-простір. Ідея проекту полягає у використанні міського простору як сировини та бази для мистецьких експериментів.
Елементи «урбаноскопу»:
«Форм(ат)и міста». Відкриття - 28 листопада, 19:00
«урбаноскоп» відкривається проектом Марії Павленко «Форм(ат)и міста». Трансформуючи в уяві реальну архітектуру, авторка створює власний «код» і «стискає» візуальний образ міста до його «елементарних частинок», простих взаємозамінних форм, які, проте, є основою і сутністю будь-якого урбаністичного простору. Проект Марії Павленко включає не тільки живопис авторки, а й відеопрезентацію блогу «Ритми міської графіки», учасники якого фіксують у фотознімках геометричні ритми індустріального середовища.
Проект триватиме до 7 грудня 2008 р. Вхід вільний.
Urban Sound Lab. 29 листопада, 19:00
Urban Sound Lab – музично-візуальна лабораторія «урбаноскопу». Музиканти, запрошені на проект, активно використовують «польові записи» міських шумів та звуків, та власні ритмічні малюнки, в поєднанні з сучасними технологіями обробки звуку.
Учасники: «Ентузіасти» (Евгений Невинный, Виктор Свободный, ambient); Віктор Пушкар (камерна електронна музика); Demolyne) (ambient); v4w.enko (glitch); проект «airfield» (idm).
Візуалізація: vj-team «True Pixel».
Вхід - 10 гр. Urban Sound Lab створено за підтримки Студентського Мистецького Інформаційного Товариства (СМІТ)
«Кордони». 6 грудня, 18:00
Показ короткометражних фільмів Андрія Литвиненка (за участю режисера).
Андрій Литвиненко – молодий український кінорежисер, учасник херсонського об’єднання «ТОТЕМ». Короткометражні фільми Андрія досліджують простори міст (Києва, Херсона) та їхніх мешканців – маргіналів, що опиняються поза кордонами – свідомості, соціуму чи повсякдення. Вхід вільний.
«Мистецтво. Місто. Мережа». 6 грудня, 19:00 – обговорення проекту.
пятница, 14 ноября 2008 г.
Global cities
/ukr
Виставка "Глобалізовані міста" відбулася з 20 червня по 7 серпня в Tate Modern. "Глобалізовані міста" - це підбірка статистичних і документальних даних про 10 світових мегаполісів - Каїр, Стамбул, Йоганесбург, Лондон, Лос-Анжелес, Мехіко, Мумбаї, Сан-Паоло, Шанхай і Токіо.
Кожне місто досліджувалося крізь 5 "тематичних лінз" - швидкість, розмір, щільність населення, різноманіття і форма. Виставка грунтується на данних, зібраних під час 10ї міжнародної архітектурної виставки на Венеційській бієналлє. Виставка "Глобалізовані міста" представила існуючі фільми, відео, фотографії понад 20ти митців і архітекторів, аби зібрати різні погляди на умови життя в цих містах.
/en
Global Cities was the exhibition held in Tate Modern from June, 20th till August, 7th.
"Global Cities looks at the changing faces of ten dynamic international cities: Cairo, Istanbul, Johannesburg, London, Los Angeles, Mexico City, Mumbai, São Paulo, Shanghai and Tokyo.
Exploring each city through five thematic lenses – speed, size, density, diversity and form – the exhibition draws on data originally assembled for the 10th International Architecture Exhibition at the 2006 Venice Biennale. This unique show presents existing films, videos and photographs by more than 20 artists and architects to offer subjective and intimate interpretations of urban conditions in all ten cities.
As Global Cities takes place in one of the focus cities, the exhibition uses London as a touchstone for comparison. New commissions by a group of six artists and architects – Nigel Coates; Zaha Hadid & Patrik Schumacher; Fritz Haeg; OMA*AMO/Rem Koolhaas; Nils Norman; and Richard Wentworth – explore the local context through issues such as sustainability, public space and social inclusion".
http://www.tate.org.uk/modern/exhibitions/globalcities/default.shtm
вторник, 11 ноября 2008 г.
abandoned legacy
/ukr
Білоруський проект, автори якого досліджують реліктові форми міст - покинуті приміщення казарм, лікарень, бомбосховищ, промислових об'єктів. Мандрівки учасників проекту докладно документуються і потім розміщуються на сайті, який постійно поповнюється новими матеріалами.
/en
"Abandoned Legacy" is a website project, based in Belarus.
"The project "Abandoned Legacy" is a result of disintegration of its authors` consciousnesses and is devoted to the urbanistic aesthetics of industrial. On this site you can find photoworks and materials in the style of post-technogenic decomposition. Everything about what you knew, but were afraid to see".
http://www.abandoned-legacy.net
понедельник, 10 ноября 2008 г.
Графика города
/ukr
У жж-блозі «Ритми міської графіки» учасники фіксують у фотознімках геометричні ритми індустріального середовища, зіткнення урбанізації та рекламних артефактів, виділяють графічну мову, яка відкриває цінність урбаністичної естетики. Мета блогу – не колекція «фотошедеврів», а архів «випадкових», репортажних фотопоглядів; прагнення – передати ауру живого пульсуючого міста, зберегти «тут-зараз» сучасної реальності. Формат блогу створює делокалізацію проекту: це пам’ять без постійного місцезнаходження, яка виходить за рамки окремої держави і потенційно може охопити весь світ.
/eng
"The City Graphics Rhythmes" is a blog project based in Russia.
"With snapshots we record the New City Esthetics, the City Geometry:
- it could be the spectacular invasions of the advertisement graphics
- it could be the road cracks and tram rails
- it could be the drainpipe flute - but it is a PHOTOflute
- it could be the of light and shadows
- and simply the rhythmes of houses' and trees' shadows
- the geometrical rhythmes of industrial surroundings
- the geometry of urbanization and publicity artifacts
The main point is the truly expressive graphical language..."
http://community.livejournal.com/grafika_goroda/
Концепція "урбаноскопу"
? що таке "урбаноскоп"
Цю назву можна розшифровувати по-різному. Але основні складові дві: urban – лат. «міський» та scope – лат. «бачити, споглядати, роздумувати». Англійською scope означає також:
1) кордони, рамки, межі (можливостей, знань і т.п.);
2) масштаб, сфера, область дії;
3) можливості, простір, свобода (дії, думки і т.п.);
4) (оцінююче) дивитись (на щось)
Уся ця «хмара тегів» (або ключових слів) відсилає нас до значень та напрямків, в яких розростається проект: творче дослідження та оцінка сучасного життя у множинності його локальних проявів; мультимедійне збереження трансформацій сучасного міста; створення "місця", що існуватиме на перетині між звуком, простором, зображенням та формою. Вона ж приводить нас до його ядра – сучасного міста.
? чому "урбаноскоп"
Урбаноскоп – реально існуючий архітектурний інструмент, інша назва цього інструменту – «архітектурний ендоскоп». Урбаноскоп дозволяє огляд масштабних моделей, наближаючи їх до «реального» сприйняття. Він дозволяє побачити сторони чи елементи будівлі чи макету, недоступні для "неозброєного ока". Цікаво і те, що урбаноскоп - це не звичайний "прилад" - завдяки сучасним технологіям урбаноскопія може включаєти відеозйомку, фотографування і т.д.
В рамках даного проекту «урбаноскопія» перетворилась з архітектурного методу на мистецький.
? як працює "урбаноскоп"
Проект відображає місто не як гомогенний простір, невизначено-сірий у формулюваннях типу «яктебенелюбитикиєвемій». Скоріше, навпаки – проект занурюється в місто як сукупність фукіанських гетеротопій, різнорідних «інших місць», крізь які ми постійно рухаємося, і які є родючим грунтом (чи живильною протоплазмою) для виникнення експериментів та нових досвідів існування-у-місті.
Мистецтво у цьому сенсі подібне до міста, навіть більше, - працюючи з простором, роблячи його інакшим, мистецтво саме створює та виявляє гетеротопії. Місто та його сприйняття нероздільні, тому питання про те, як ми бачимо (відчуваємо) форми і простір, завжди перебуває в центрі уваги митців та їх експериментів. Особливо актуальним постає питання цифрових відображень міста, їх «правдивості» та переваг перед «традиційними» відображеннями. Адже новітні технології та інтернет-мережа розширюють наші уявлення про «інші місця» та створюють віртуальний аналог глобалізованого міста-світу. «Плинна сучасність», як характеризує її З.Бауман, диктує свої формати не лише простору, а й часу. І «збереження» в сучасному урбанізованому/комп’ютеризованому світі означає безперервний рух з одного носія на інший, постійну трансформацію.